close
چت روم
آخرین اخبار حادثه آزار دانش آموزان مدرسه غرب تهران + جزییات
آخرين مطالب


 اخبار

سازمان سنجش

 اخبار

دانشگاه آزاد

 استخدام های

استان فارس

 نیازمندی های

خبر جنوب


اسلاید شواسلاید شو

آخرین اخبار حادثه آزار دانش آموزان مدرسه غرب تهران + جزییات

آخرین اخبار حادثه آزار دانش آموزان مدرسه غرب تهران + جزییات

آخرین اخبار حادثه آزار دانش آموزان مدرسه غرب تهران + جزییات

تعرض به دانش آموزان یکی از مدارس غیردولتی غرب تهران توسط یکی از نیروها که با انتشار اقرار معلم و اعتراض و شکایت خانواده ها همراه بود، واکنش های متعددی از سوی والدین وعموم مردم را به همراه داشت.

تویت رهبر درباره تجاوز به دانش آموزان تهرانی

آخرین خبر10خرداد97:

پرونده جنجالی آزار و اذیت ناظم یک مدرسه غیرانتفاعی در بلوار مرزداران تهران به دانش‌آموزان این روزها بشدت باعث تأسف ونگرانی والدین شده است. و همه منتظر هستند تا عامل این فاجعه هر چه سریعتر محاکمه شود و به سزای عملش برسد.

قاضی اصغر عبداللهی رئیس شعبه چهارم دادگاه کیفری که مسئولیت رسیدگی به پرونده‌های اطفال و نوجوانان را دراین دادگاه برعهده دارد گفت: براساس ماده 232 و234 قانون مجازات اسلامی که در سال 1392تصویب شده است موضوع آزار جنسی لواط با اشد مجازات یعنی اعدام همراه خواهد بود. در این پرونده اگر موضوع آزارو اذیت جنسی محرز شود فاعل یعنی عامل این جرم  به اعدام محکوم خواهد شد. چنانکه درسال 1373 معلم یک مدرسه در شمال تهران که باعث آزارواذیت جنسی دانش‌آموزان شده بود پس از محاکمه در دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد. وی با اظهار اینکه وقوع چنین پرونده‌هایی انگشت شمار است، گفت: اما وقوع حتی یک پرونده هم با توجه به شرایط عرفی جامعه ما بسیار نگران‌کننده است. رئیس شعبه چهارم دادگاه کیفری همچنین از افزایش پرونده‌های آزار جنسی به کودکان اظهار نگرانی کرد وگفت پیشگیری از این مسأله بسیار مهم است والزاماً دستگاه قضایی نمی‌تواند جلوی وقوع این پرونده‌ها را بگیرد بلکه نهادهای آموزشی باید بیشتر به آن توجه کنند….

مسئولان آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران ضمن تایید تجاوز گروهی به دانش آموزان یک مدرسه در غرب تهران از مراجع قضایی خواستند نسبت به این پرونده ورود کنند.

ماجرای آزار و اذیت جنسی بیش از هشت دانش‌آموز پایتخت در دو هفته گذشته از سوی خانواده آنها خبرساز شد؛ در این حادثه که در یکی از دبیرستان‌های پسرانه غیردولتی منطقه 2 شهر تهران رخ داده است، معاون انضباطی مدرسه بیش از هشت دانش‌آموز را مورد اذیت و آزار قرار داده است.

شرح کامل اتفاق:آنگونه که دانش‌آموزان و خانواده‌ها مدعی هستند، این فرد به بهانه اردو، با بردن دانش‌آموزان به محیطی خارج از مدرسه آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده است این اتفاق دو بار و در قالب دو اردوی مختلف رخ داده و این فرد به اتهام خود نیز اقرار کرده است. طبق ادعای خانواده‌ها 8 دانش‌‌آموز روانکاوی شده‌اند که به 8 نفر تعرض شده است.

طبق گفته‌های دانش‌‌آموزان معاون مدرسه، اقدام به پخش فیلم‌های مستهجن کرده و پس از آن به آزار و اذیت آنها می‌پرداخت؛ این فرد امسال برای نخستین سال در این مدرسه حضور یافت و سال‌های قبل در منطقه 6 آموزش وپرورش شهر تهران مشغول به کار بوده است.

روز شنبه نیز به دنبال تجمع والدین دانش‌آموزان در مدرسه میان آنها و این فرد درگیری پیش آمده است که منجر به ورود پلیس به ماجرا، بازداشت فرد و بررسی ابعاد بیشتر موضوع شد.

هرچند خانواده ها پرونده شکایت خود را در مراجع قضایی باز کردند، وزیر آموزش و پرورش نیز بازرس ویژه خود را مسئول رسیدگی به ماجرای آزار و اذیت دانش آموزان مدرسه منطقه ۲ تهران کرد. گزارشات اولیه حاکی از آن بود که گروهی از دانش آموزان پسر یک دبیرستان غیردولتی در مقطع متوسطه اول در منطقه ۲ تهران توسط یکی از مسئولان مدرسه مورد تعرض قرار گرفته اند که موجب شکایت والدین این دانش آموزان شده است. این خبر واکنش های متعددی از مسوولان تا مردم به همراه داشته است که در ادامه آخرین پیگیری ها و اخبار در این خصوص می آید:

حق شناس خواستار اعلام ابعاد حادثه تعرض به تعدادی از دانش آموزان شد

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از مسئولان آموزش و پرورش خواست که ابعاد حادثه تعرض به تعدادی از دانش آموزان در یکی از مدارس منطقه ۲ را شفاف برای افکار عمومی بیان کنند.

محمدجواد حق شناس ، با ابراز تأسف از تعرض به تعدادی از دانش آموزان در یکی از مدارس منطقه ۲ ، گفت: این اتفاقات منجر به اعتراضات والدین دانش آموزان شده و قطعا این خبر مهمی است.

وی اظهار کرد: مسیر رسیدگی به این خبر و ماجرا نشان می دهد که به لطف خدا آموزش و پرورش ورود جدی داشته است و دیدم که مسئولان منطقه ای آموزش و پرورش در این زمینه موضع گیری داشتند و گویا فرد خاطی که مسئولیت انضباطی را نیز بر عهده داشته از کار تعلیق شده و حتی در مورد چگونگی کار مدرسه نیز تصمیماتی گرفته شده است.

حق شناس گفت: حساسیت آموزش و پرورش اقدام درستی است که نسبت به سرنوشت فرزندان مان دارد و بر این باور هستم که شایسته است مسئولان آموزش و پرورش حتی در سطوح بالاتر و حداقل در مقامات استانی وارد شده و برای افکار عمومی شفاف سازی کنند و توضیح بدهند که ماجرا چه بوده است.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان آموزش و پرورش باید اعلام کنند که چه تمهیداتی برای آینده دارند تا چنین اتفاقات تلخی در مدرسه رخ ندهد؟، گفت: قبول کنید که بسیاری از والدین مدرسه را حتی امن تر از خانه می دانند. چرا که بخش زیادی از ساعات فعال دانش آموزان در مدرسه است و درخواست دارم هر چه سریعتر ابعاد این حادثه بطور روشن برای افکار عمومی بیان شود.

آگاهی دهی جنسی به دانش آموزان «تابو» است/ لزوم اصلاح روند گزینش نیرو در آموزش و پرورش

یک کارشناس آموزش وپرورش با اشاره به موضوع حادثه تعرض و آزار جنسی چند دانش آموز در یک مدرسه بر لزوم آموزش های جنسی در مدارس و آگاهی دهی به خانواده ها تاکید کرد.

محمدرضا نیک نژاد ، با بیان اینکه در تمام جهان آمار تجاوز به کودکان خردسال با میانگین سنی ۹ سال وجود دارد و بسیار تکان دهنده است اظهار کرد: آمارها حاکی از آن است که از هر چهار دختر و از هر ۶ پسر ، یک نفر مورد تجاوز قرار می گیرد، اما جایگاه مدرسه در این میان کجاست؟.

تذکر ۱۴ نماینده درباره وقایع خلاف اخلاق در منطقه ۲ آموزش وپرورش تهران

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

متن این تذکرات که توسط علی اکبر رنجبرزاده قرائت شد به شرح زیر است:

بابایی صالح نماینده بوئین زهرا به اتفاق ۱۲ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش و وزیر دادگستری: در خصوص وقایع خلاف اخلاق و شرع در منطقه ۲ آموزش و پرورش تهران در یکی از مدارس غیرانتفاعی انتظار برخورد جدی و مجازات متناسب در اسرع وقت و اطلاع به نمایندگان مجلس را داریم.

سیدقاسم جاسمی نماینده کرمانشاه به وزیر آموزش و پرورش: عدم نظارت شما باعث فاجعه ناگوار و غیراخلاقی در یکی از مدارس تهران شده که هیچ وقت قابل جبران نیست…

مطالب مشابه

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی